Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Dzisiejsze znalezisko naszego Rafała: prawdziwek, 1000g wagi, 20 cm średnicy. Rafał mimo młodego wieku (8 lat) daje duże nadzieje na podtrzymanie tradycji grzybiarskich rodziców i dziadków. Żartujemy w domu, że znajduje grzyby nawet wtedy, gdy ich nie ma :-). ... See MoreSee Less

4 days ago

Dzisiejsze znalezisko naszego Rafała: prawdziwek, 1000g wagi, 20 cm średnicy. Rafał mimo młodego wieku (8 lat) daje duże nadzieje na podtrzymanie tradycji grzybiarskich rodziców i dziadków. Żartujemy w domu, że znajduje grzyby nawet wtedy, gdy ich nie ma :-).

Comment on Facebook

Ale zęba nie zgubił w lesie 😉 ?

Niesamowite!

Słoń pod postacią grzyba! 🤩

Brawo za czujne oko Rafałku 👍🥇

Brawo Rafał

Rafał to taki Kozak 😉🤣

View more comments

Cudowne zdjęcie - ósemka rodzeństwa przygląda się najmłodszemu bratu, który niedawno przyszedł na świat. Te dzieci to wnuki znanego amerykańskiego pisarza katolickiego - Scotta Hahna, a chłopiec, który przyszedł na świat jest 19. wnukiem Scotta i Kimberly. ... See MoreSee Less

6 days ago

Cudowne zdjęcie - ósemka rodzeństwa przygląda się najmłodszemu bratu, który niedawno przyszedł na świat. Te dzieci to wnuki znanego amerykańskiego pisarza katolickiego - Scotta Hahna, a chłopiec, który przyszedł na świat jest 19. wnukiem Scotta i Kimberly.

Comment on Facebook

Dodajmy: pisarza i teologa katolickiego, który wcześniej był protestantem.

Cudowne...

I chyba nawet domowo urodzony 😍

Piękne zdjęcie 😍😍

❤❤❤

View more comments

To prawda.O tak... Bywa... ... See MoreSee Less

6 days ago

To prawda.

Comment on Facebook

Troszkę smutna 🙂 ale po diagnozie można zawsze zmienić sposób działania. Uff. Jest szansa

Świetny wyjazd rodzinny w Karkonosze z trójką naszych studentów. Był czas na długie rozmowy, wspólne oglądanie filmów, małżeński wypad do Jeleniej Góry, zdobywanie Śnieżki i zbieranie grzybów. Fantastyczne zakończenie wakacji! ... See MoreSee Less

2 weeks ago

Ogromnie dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu na okładkę książki "Ojciec - strażnik rodziny" – jego skala kilkukrotnie przerosła nasze oczekiwania! Mamy nadzieję, że podobnie będzie z samą książką, która powinna ukazać się najdalej w ciągu miesiąca.
Oto wyniki głosowania zebrane z kilku miejsc w internecie i mój komentarz:
A - 69
B - 96
C - 38
inne - 11
Wybieramy więc wersję B, która także w naszej rodzinie wygrała głosowanie.

Komentarz: bardzo długo szukałem zdjęcia na tę okładkę i przejrzałem około 2000 zdjęć, pasujących hasłowo do tego tematu. Chciałem, aby zdjęcie pokazywało ojca chroniącego rodzinę przed jakimś niebezpieczeństwem, ale najbardziej "niebezpieczną" sceną, jaką znalazłem, była scena przechodzenia przez strumień ze zdjęcia A, którą naprawdę trudno uznać za jakkolwiek ryzykowną. Ja interpretuję to jako pewien znak czasu, iż mimo wielu niebezpieczeństw, na jakie narażone są nasze rodziny, ojcowie nie są postrzegani jako ktoś, kto może i powinien ich bronić.
- kolor książki - nie jest on definitywny, będzie to seria książek, z których prawdopodobnie każda będzie miała inny motyw kolorystyczny
- konserwatywny styl okładki - seria nosi tytuł "Klasyka wychowania" i konserwatywny styl był zamierzony
- robienie zupełnie nowej okładki, zdjęcia nie stockowe itd. - planujemy wydanie całej serii książek, niektóre prawdopodobnie w małych nakładach, stąd środki przeznaczone na opracowanie okładek muszą się mieścić w określonych granicach.
... See MoreSee Less

2 weeks ago

Ogromnie dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu na okładkę książki Ojciec - strażnik rodziny – jego skala kilkukrotnie przerosła nasze oczekiwania! Mamy nadzieję, że podobnie będzie z samą książką, która powinna ukazać się najdalej w ciągu miesiąca.
Oto wyniki głosowania zebrane z kilku miejsc w internecie i mój komentarz:
A - 69
B - 96 
C - 38
inne - 11
Wybieramy więc wersję B, która także w naszej rodzinie wygrała głosowanie.

Komentarz: bardzo długo szukałem zdjęcia na tę okładkę i przejrzałem około 2000 zdjęć, pasujących hasłowo do tego tematu. Chciałem, aby zdjęcie pokazywało ojca chroniącego rodzinę przed jakimś niebezpieczeństwem, ale najbardziej niebezpieczną sceną, jaką znalazłem, była scena przechodzenia przez strumień ze zdjęcia A, którą naprawdę trudno uznać za jakkolwiek ryzykowną. Ja interpretuję to jako pewien znak czasu, iż mimo wielu niebezpieczeństw, na jakie narażone są nasze rodziny, ojcowie nie są postrzegani jako ktoś, kto może i powinien ich bronić.
- kolor książki - nie jest on definitywny, będzie to seria książek, z których prawdopodobnie każda będzie miała inny motyw kolorystyczny
- konserwatywny styl okładki - seria nosi tytuł Klasyka wychowania i konserwatywny styl był zamierzony
- robienie zupełnie nowej okładki, zdjęcia nie stockowe itd. - planujemy wydanie całej serii książek, niektóre prawdopodobnie w małych nakładach, stąd środki przeznaczone na opracowanie okładek muszą się mieścić w określonych granicach.

Zapraszam na program "Moda na rodzinę" w TVP ABC. ... See MoreSee Less

2 weeks ago

Mamy prośbę - kończymy przygotowania do wydania książki "Ojciec - strażnik rodziny" Jamesa Stensona. Ponieważ są różne zdania nt. proponowanych okładek, prosimy o głosowanie w komentarzach. Który projekt najbardziej Wam się podoba i najlepiej pasuje do tytułu książki? ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Mamy prośbę - kończymy przygotowania do wydania książki Ojciec - strażnik rodziny Jamesa Stensona. Ponieważ są różne zdania nt. proponowanych okładek, prosimy o głosowanie w komentarzach. Który projekt najbardziej Wam się podoba i najlepiej pasuje do tytułu książki?

Comment on Facebook

Z tego co jest ...to A ...B jest fajne ,ale jak ma być Strażnik Rodziny - to całej Rodziny...

Dla mnie A, bo prowadza rodzinę przez przeszkodę. C absolutnie zbyt spersonalizowane- to jest bardzo konkretny ojciec i dużo go. B ma element zabawy, nie bezpieczenstwa.

szczerze-żaden. Kazdy przywodzi na myśl sztampowe protestanckie poradniki 😉 Jesli już to A

Gdyby rodzina była odwrócona przodem, tyłem... nie jest OK. Pozostałe nie będą działać na wyobraźnię - są zbyt powszechne....

Z tych co są B i C, ale moim zdaniem wszyatkie są trochę ogólne, uniwersalne i książka nie będzie się wyróżniała.

D i nowszej konwencji

Jak strażnik rodziny to według nas najlepiej B. 👍 B jak bezpieczeństwo.

A - bo widać rodzinę, a nie tylko ojca i dziecko

A mi się to skojarzyło ze strażnica świadków Jehowy 🙉 przepraszam 😉

B, bo jest najwyraźniejsza. Ma czytelne zdjęcie i, co za tym idzie, czytelne przesłanie.

A

A - strażnik rodziny całej , a nie dziecka

C, bo jest wyraźny kontakt ojca z dzieckiem

A- jest rodzina i jest strażnik.

Najlepsza z proponowanych to B ale moim zdaniem bardziej pasowałaby proponowana przez Joanna Raczyńska

B, bo kojarzy się z bezpieczeństwem

A

jak dla mnie zdecydowanie A

A

A

A

A

A

A - A nie mozecie dać zdjęcia Wassej rodziny i ojca?

Na tych zdjęciach nie ma dobrej propozycji. A- bardziej pasuje dla poradnika o wspieraniu dzieci przez rodziców,C - nie pokazuje strażnika tylko więź dziecka z ojcem.B - od biedy może być, ale lepsze byłoby pokazujące ojca z rodziną.

View more comments

Pierwsze tegoroczne, trochę przypadkowe grzybobranie zaliczone. Młodzi grzybiarze jak zwykle sprawdzili się świetnie. Tradycje rodzinne będą podtrzymane! ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Pierwsze tegoroczne, trochę przypadkowe grzybobranie zaliczone. Młodzi grzybiarze jak zwykle sprawdzili się świetnie.  Tradycje rodzinne będą podtrzymane!

Comment on Facebook

Piekne Skarby, tzn. dzieci nie grzybki.

🥰

Najstarsza i najmłodsza osoba w rodzinie - babcia Marysia (86 l.) i Isia (4 l.). Życie w rodzinie wielopokoleniowej, choć bywa trudne, daje unikalne możliwości wymiany doświadczeń i energii życiowej, z których korzystają wszyscy. Tutaj trwa przekazywanie pasji do książek i do czytania. ... See MoreSee Less

3 weeks ago

Najstarsza i najmłodsza osoba w rodzinie - babcia Marysia (86 l.) i Isia (4 l.). Życie w rodzinie wielopokoleniowej, choć bywa trudne, daje unikalne możliwości wymiany doświadczeń i energii życiowej, z których korzystają wszyscy. Tutaj trwa przekazywanie pasji do książek i do czytania.

Comment on Facebook

U nas prababcia 100 lat i prawnuczek 1 mc ☺️

U mnie najstarsza 95 lat a najmłodszy 4 miesiące .

Cudna rodzinka😍

Najstarsza i najmłodszy!! Moja Babcia (84) i mój syn (18 miesięcy) 💙

Serdeczne pozdrowienia dla pani Marii❤️, geografia siedzi w głowie

W mojej rodzinie to osoby: najstarsza 90 lat a najmlodsza 2 lata:-)

Pozdrawiam Panią Marysię, pamiętam jak mnie uczyła 💐💐💐💐

View more comments

CiekaweCzy wiecie, że...wspólne oglądanie filmów to najtańsza terapia małżeńska?

Sprawdził to profesor Roanld Rogge.
Do badania psychologowie zaprosili 174 pary, które podzielono na trzy grupy. Dwie z nich brały udział w zazwyczaj stosowanych programach rozwijających relacje małżeńskie, trzecia z kolei miała za zadanie co najmniej raz w tygodniu oglądać i dyskutować razem o filmach (przyjemna praca, prawda?).
Ronald Rogge przyznaje, że zakładał, iż wspólne oglądanie filmów będzie miało dobry wpływ na małżonków, jednak sam był zaskoczony aż tak pozytywnym wpływem.

Ryzyko rozwodu w grupie oglądającej filmy spadło z 24 do 11% – bez ponoszenia dodatkowych kosztów, bez angażowania psychologów i do tego: we własnym domu. Okazuje się zatem, że jest to najtańsza terapia małżeńska.

Warto oglądać wspolnie filmy. A jeszcze lepiej je wspólnie przegadać. I teraz: od wczoraj pytacie jakie filmy polecamy. Pokazałam Wam na Story jak oglądamy nasz ulubiony "Malowany welon". To-jest-film-genialny. 🥰 Jest tam taki dialog, gdy Walter i Kitty rozmawiają o swoimi małżeństwie i mówią: "Szukaliśmy w sobie cech, których nie mamy." Zawsze płaczę na koniec...

Czasami spisuję genialne dialogi, jak ten:
– Jak myślisz, dlaczego ludzie się pobierają?
– Z namiętności.
– Nie.
– To ciekawe. Uważałem cię za romantyczkę. Dlaczego zatem?
– Bo potrzebujemy świadka w naszym życiu. Miliardy ludzi żyją na naszej planecie. Co tak naprawdę znaczy jedno życie? W małżeństwie natomiast obiecujemy sobie, że będziemy się o wszystko troszczyć. O dobre rzeczy i o złe. O te straszne i te przyziemne. O wszystkie. cały czas. Codziennie. Możemy powiedzieć: „Twoje życie nie umknie niezauważone, bo ja je zauważę. Twoje życie nie pozostanie bez świadków, bo ja będę twoim świadkiem”.

To dialog z filmu "Zatańcz ze mną" z 2004 roku. Inne ciekawe filmy z kategorii "o małżeństwie" to Historia małżeńska, Dwoje do poprawki, Piosenka, Kiedy mężczyzna kocha kobietę (problem alkoholowy). Oczywiście z małżeńskich to trzeba wspomnieć film Fireproof.

Za tydzień polecę filmy o macierzyństwie, potem o ojcostwie.
Wasze ulubione filmy to...?
#dobryfilm #małżeństwo #nierozerwalni @nierozerwalni #rozwód #terapia #domowekino
... See MoreSee Less

3 weeks ago

Ciekawe

Comment on Facebook

Z filmów, które ostatnio oglądaliśmy podobały mi się "Frantz" i "7 uczuć". Nie są ściśle na temat małżeństwa, ale na pewno dają do myślenia i jest o czym potem rozmawiać. Polecam.

O kurcze, a jednak dobrze robimy;)

Ja wiem....tez trzeba zaplacoc za ten telewizor, prąd kolacje...Ale tak! Najtaniej...

Hahaha myslalam, ze szczera rozmowa w duchu wyrozumiałości.

Świetny film oglądaliśmy ostatnio. Z Robertem Deniro. Praktykant. Polecamy.

ciekawe badanie 🙂

Wolę pogadać jednak 🙂

Świetne🙂

View more comments

Więcej...