Rodzinna Dieta Cyfrowa_transparent_1 - logo_trim
Zredukuj czas przed ekranami. Popraw rodzinne relacje. Zadbaj o zdrowie i dobre samopoczucie swoich dzieci.

Rodzinna Dieta Cyfrowa

Program Rodzinnej Diety Cyfrowej pozwoli Ci dojść krok po kroku do rozsądnego korzystania z ekranów w rodzinie
Pakiet 3 e-booków i zestaw narzędzi

Bycie rodzicem samo w sobie jest wyzwaniem, a obecny rozwój technologii cyfrowej wynosi to wyzwanie na kolejny poziom trudności.

W świecie, w którym prawie wszyscy noszą mini ekran zawsze przy sobie, każdy musi się nauczyć mądrze zarządzać czasem ekranowym. A Ty jako rodzic masz za zadanie nauczyć tego swoje dzieci.

Dlatego jeśli masz wrażenie, że życie Twoich dzieci (a może i was, rodziców?) kręci się za bardzo wokół waszych ekranów. I to kosztem spędzania czasu razem jako rodzina i innych zajęć, jak przebywanie na świeżym powietrzu, kontakty z rówieśnikami, rozwijanie zainteresowań, wypełnianie obowiązków, czytanie czy nauka… To najwyższy czas to zmienić!

Być może masz już za sobą pewne próby:

A może nic na razie nie robisz, bo nie wiesz jak się do tego zabrać?

„A czy to nie jest tak, że świat po prostu teraz tak wygląda?”

Oczywiście, że technologia cyfrowa już z nami zostanie.
To jednak nie znaczy, że nasze dzieci muszą stać się cyfrowymi zombie, przyklejonymi do ekranów.

Jako rodzic zawsze masz wybór:

Możesz narzekać na współczesny świat i młodzież i nic nie zrobić…
Możesz toczyć regularne walki o odstawienie ekranu, o czas dla rodziny, o realizację obowiązków… W kółko powtarzać te same kłótnie i zastanawiać się, czemu to nie działa?
Ale możesz też wykorzystać to jako okazję do wspólnego rozwoju i nauki racjonalnego korzystania z technologii cyfrowej.
Tylko potrzebujesz do tego nowego podejścia.
Sprawdzonego procesu i odpowiednich narzędzi, z którymi zrobisz plan działania, wdrożysz go i utrzymasz. I zrobisz to razem ze swoją rodziną.
I w tym dokładnie pomoże Ci:

Rodzinna Dieta Cyfrowa

Pakiet 3 e-booków i zestaw narzędzi, które pozwolą Ci dojść krok po kroku do rozsądnego korzystania z ekranów w rodzinie, bez ciągłej walki i lęku o przyszłość Twoich dzieci.

Ten pakiet to idealne połączenie rozsądnych zasad używania technologii w domu z technikami budowania silnych i dobrych relacji w rodzinie

 • Podejście angażujące w proces całą rodzinę pomaga w efekcie pozbyć się konfliktów na tle używania komputerów, smartfonów i konsoli do gier.
 • Rozmowy o technologii mają szansę przerodzić się w głębsze rozmowy o wszystkich ważnych tematach, dzięki czemu dzieci czują się ważne i wysłuchane
 • Wdrażanie planu razem to okazja do zacieśniania więzi i umacniania wspólnych, rodzinnych wartości

Takie podejście może uratować Twoim dzieciom ich zdrowie i przyszłość, a Tobie wasze rodzinne relacje. Warto zacząć jak najwcześniej.

To rozwiązanie dla każdego rodzica, który chce w mądry i bezpieczny sposób zarządzać użytkowaniem technologii przez dzieci w obecnym, cyfrowym świecie.
Młodsze dzieci
Niezależnie czy dopiero rozważasz pozwolenie na ekrany, czy Twoje dzieci już ich używają (albo nadużywają). Ten e-book pozwoli Ci wypracować plan działania, który przygotuje Twoje dzieci do zrównoważonego życia w erze technologii cyfrowej tak teraz jak i w czasie dorastania.
Nastolatki
Pomóż im zrozumieć, dlaczego spędzanie całego czasu na graniu lub oglądaniu życia innych na social media jest traceniem ich cennego czasu młodości. Pokaż im alternatywy. Odbuduj relację ze swoim nastolatkiem, niech ekran nie będzie dla Ciebie konkurencją.

Z tym zestawem to łatwe!

Co wchodzi w pakiet Rodzinnej Diety Cyfrowej:

1. ebook

Jak wprowadzić Rodzinną Dietę Cyfrową

Gotowy do wdrożenia Plan Rodzinnej Diety Cyfrowej. Zaprojektowany i opisany tak, aby nie pozostawiać żadnych wątpliwości: co robić i jak.
 • Pełen praktycznych wskazówek i narzędzi plan, z którymi wprowadzicie racjonalne zasady korzystania z ekranów, bo nie chodzi o to, żeby całkiem ich zakazać, ale żeby nauczyć dzieci mądrze z nich korzystać
 • Z poradami jak skutecznie wprowadzać nowe zasady w życie, aby miały szansę przetrwać i zakorzenić się jako nowe nawyki, wspierające życie rodzinne, a nie zostać kolejną kością niezgody lub niezrealizowaną pogróżką
 • Z planem monitorowania czasu spędzanego przy ekranach oraz monitorowania i aktualizowania samej Diety. To narzędzie ma Wam służyć do wypracowania najlepszych rozwiązań, do których dojdziecie w działaniu i z doświadczeniem
Wartość: 79,00 zł
2. ebook

Rozszerzony Program Diety

Czyli najważniejsze zasady oraz dobre praktyki, dzięki którym przestaniesz się martwić, że temat Cię przerośnie.

To Ty jesteś rodzicem i liderem dla swoich dzieci. To Ty wyznaczasz zasady i edukujesz dzieci. Dlatego warto mieć podstawową wiedzę na temat higieny cyfrowej, aby móc przekazać ją swoim dzieciom.

 • Podstawowe zasady korzystania z mediów cyfrowych i internetu dotyczące bezpieczeństwa, higieny użytkowania oraz zasad zachowania się w internecie (netykiety) przestaną być dla Ciebie tajemnicą
 • Dobre praktyki organizacji życia rodzinnego z ekranami, w tym zalecenia maksymalnego czasu użytkowania wg. wieku i rodzinna mapa ekranów
 • Kreatywne pomysły na zastosowanie komputerów w domu, które pomogą zachęcić dziecko do wykorzystania czasu ekranowego na zajęcia, które czegoś uczą albo pomagają rozwijać zainteresowania
Wartość: 59,00 zł
3. ebook

Jak zapanować nad technologią

Jeśli rozumiesz, jak działa technologia, znacznie łatwiej będzie Ci ją moderować i ograniczać.

Ten e-book to skarbnica wiedzy jak poradzić sobie z ustawieniami na urządzeniach, z których korzysta Twoje dziecko. Kliknięcie po kliknięciu. Brak wiedzy technicznej przestanie być przeszkodą w ustaleniu rozsądnych zasad.

 • Jak ustawić kontrolę rodzicielską na domowych urządzeniach  z wykorzystaniem popularnych, bezpłatnych programów
 • Korzystanie z internetu, bezpieczne wyszukiwanie oraz inteligentne urządzenia domowe
 • Użytkowanie smartfona przez dziecko i co zrobić, jeśli już go ma, a jest to dla niego za wcześnie
 • Gry komputerowe z instrukcjami kontroli krok po kroku dla najpopularniejszych konsoli oraz gier
 • Media społecznościowe i komunikatory online, co musisz wiedzieć i jak ustawić kontrolę rodzicielską, krok po kroku
Wartość: 79,00 zł

Zestaw narzędzi

Rodzinna Dieta Cyfrowa to nie masa teorii, ale gotowy do wprowadzenia plan, pełen narzędzi do wykorzystania od razu.

Dzięki narzędziom wprowadzane zmiany będą nie tylko prostsze, ale też bardziej efektywne i łatwiejsze do monitorowania i aktualizowania.

 1. Narzędzie do diagnozy wstępnej, dzięki któremu dostosujesz Dietę do swojej, unikalnej sytuacji
 2. Szablon do stworzenia spersonalizowanego „Planu Rodzinnej Diety Cyfrowej” z harmonogramem wdrażania nowych zasad
 3. Szablon do stworzenia spersonalizowanych „Rodzinnych Zasad Ekranowych”
 4. Szablon do stworzenia spersonalizowanej „Umowy na korzystanie z ekranów” dla Twojego dziecka z dopasowaniem do jego wieku
 5. Szablon do stworzenia „Rodzinnej Mapy Ekranów”
 6. Szablon do stworzenia Waszej rodzinnej listy alternatyw dla ekranów
Wartość: 59,00 zł

Czyli wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć dzieci mądrego korzystania z ekranów, przestrzegania ustalonych zasad i poszanowania rodzinnych wartości.

Z tym planem i narzędziami, wspólna z dziećmi praca nad nowymi zasadami w Waszym domu ma szansę przerodzić się w wartościowy, realizowany razem projekt. Projekt, który nie tylko pomoże zapanować nad ekranami, ale też wzmocni Wasze relacje i pomoże wzmocnić poczucie własnej wartości Twoich dzieci.

Podsumowując:

Pakiet Rodzinna Dieta Cyfrowa, to:
O łącznej wartości 276 zł
Otrzymujesz w cenie 97 zł

O autorze, czyli:

Kto za tym stoi

Nazywam się Janusz Wardak. 

Przez kilkanaście lat pracowałem w branży informatycznej. Byłem wicedyrektorem ds. wychowawczych Szkoły dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia Sternik w Warszawie. 

Jestem autorem wykładów, warsztatów i artykułów, poświęconych wychowaniu dzieci, miłości małżeńskiej i życiu rodzinnemu. Inicjowałem kampanię „Mniej ekranu, więcej rodziny”. Założyłem z innymi Stowarzyszenie Akademia Familijna. Jestem też trenerem, wydawcą i niezależnym doradcą edukacyjnym, często zapraszanym jako ekspert do TV, prasy i radia. Mam za sobą kilkaset godzin wykładów i warsztatów o tematyce rodzinnej.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dziesięciorga dzieci w wieku od 7 do 27 lat.

Rodzinna Dieta Cyfrowa to nie jest kolejna pozycja, która straszy wpływem grania i internetu na zdrowie, samopoczucie i rozwój dzieci. To jest bardzo konkretne rozwiązanie, z którym praktycznie od razu możesz zacząć wprowadzać stopniowe, mądre zmiany w Waszym domu.

Zapraszam. Pomogę Ci zapanować nad użyciem ekranów w Waszym domu.

Współpraca

Wywiady

Co o moich kursach mówią inni:

Autorzy tego kursu to osoby, które ogromną wiedzę zdobytą przez lata doświadczeń, potrafią przekazać w sposób prosty, maksymalnie praktyczny oraz co najważniejsze - to działa!
Bolek Błaszczyk
Grupa MoCarta, ojciec trojga dzieci
Kompleksowe podejście do wychowania dzieci jest zdecydowanie mocną stroną tego kursu. Polecam to każdemu, kto chce znaleźć praktyczne odpowiedzi na wyzwania rodziców XXI wieku.
Rafał Szałajko
aktor filmowy i teatralny, ojciec pięciorga dzieci

Gwarancja satysfakcji 100%

Masz 14 dni na zwrot pakietu, licząc od chwili jego otrzymania. Pobierz pakiet ebooków, zacznij czytać, wypróbuj narzędzia. Jeżeli uznasz z dowolnego powodu, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy Ci 100% kwoty. Spytamy Cię o powód rezygnacji dopiero po zwrocie na Twoje konto.

FAQ

Masz pytania?

Pakiet jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej.

 

Można go wykorzystać gdy mamy nastoletnie dzieci, które już przesadzają z korzystaniem z ekranów, jak również mając małe dzieci, aby wprowadzać używanie internetu i technologii cyfrowych w sposób zrównoważony od samego początku. Takie podejście zalecam, ponieważ pomaga ono od początku kształtować zdrowe i rozsądne nawyki i wyeliminować wiele nieporozumień i buntu związanego z wprowadzaniem zasad później, kiedy już zaczynamy zauważać problem.

Możesz pomyśleć o tym rozwiązaniu jak o rozpisce diety pokarmowej. Dostajesz ode mnie jasno rozpisane co i jak robić, razem z ogólnymi poradami pomagającymi uniknąć częstych błędów rodzicielskich przy wprowadzaniu tych zasad w życie. 

Jednak to Ty musisz to zrobić, zastosować ten plan. Ja pomagam Ci w tym, oferując praktyczną wiedzę i doświadczenie oraz konkretne rozwiązania techniczne i organizacyjne. 

Wasza Rodzinna Dieta Cyfrowa będzie unikalna dla Was, bo będzie zależeć od zastanej sytuacji, jednak proces jest taki sam dla wszystkich. Stopniowo wprowadzane zmiany pomogą Wam zapanować nad użyciem ekranów i wprowadzać więcej czasu spędzanego faktycznie razem lub na aktywnościach, które interesują członków rodziny (poza korzystaniem z ekranów).

No właśnie dlatego ten zestaw jest świetnym rozwiązaniem. Masz tam wszystko podane jak na tacy, nie jest przeładowany teorią, tylko podaje rady i przepisy na to, jak praktycznie zająć się tym zagadnieniem oraz jak ogarnąć to na urządzeniach, w grach i komunikatorach, przez co Ty nie musisz już nic szukać i rozgryzać. 

Masz gotową instrukcję i pewność, że temat Cię nie przerośnie.

Dopóki dzieci nie staną się dorosłymi, nie jest za późno. Chyba że tak postanowisz uważać i nic nie robić. 

Oczywiście w takiej sytuacji możemy spodziewać się większego buntu i początkowych konfliktów, ale i nad tym można zapanować. W pakiecie znajdziesz również informacje, jakie objawy są na tyle niepokojące, że czas udać się do specjalisty. Jednak nawet w tej sytuacji problem wymaga w pierwszej kolejności zaangażowania rodziców. 

Od razu po zaksięgowaniu płatności materiały zostaną wysłane na Twój adres e-mail.

Ebooki są w formacie PDF, a ćwiczenia z możliwością w formacie Google Docs.

Tak, na życzenie wystawiamy fakturę.

Przyjmujemy płatności przez BLIK, przelewy błyskawiczne i karty kredytowe. Korzystamy z systemów PayU i PayNow.

Tak, przewidujemy aktualizowanie pakietu w miarę napływania informacji zwrotnych od użytkowników i zmian w technologii. Aktualna oferta obejmuje dostęp do aktualizacji przez 6 miesięcy.

Zapewniamy 100% gwarancji satysfakcji. Masz 14 dni na zwrot pakietu, licząc od chwili jego otrzymania. Pobierz pakiet ebooków, zacznij czytać, wypróbuj narzędzia. Jeżeli uznasz z dowolnego powodu, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy Ci 100% kwoty. Spytamy Cię o powód rezygnacji dopiero po zwrocie na Twoje konto.

Zachęcamy do kontaktu z nami przez email: [email protected].

Rodzinna Dieta Cyfrowa

To idealne rozwiązanie dla:
 • rodziców, których dzieci już korzystają z ekranów, a którzy chcą upewnić się, że wraz z wiekiem to korzystanie nie wymknie się spod kontroli i nie spowoduje żadnych negatywnych skutków
 • rodziców, którzy już czują, że nie kontrolują czasu spędzanego przed ekranem i obawiają się, że to odbije się na zdrowiu dzieci, które mało się ruszają, krótko śpią, ciągle mają słuchawki na uszach i za długo są wpatrzone w ekran
 • rodzin, które spędzają za mało czasu wspólnie jako rodzina, bo każdy przesiaduje przed swoim ekranem, również rodzice
 • rodziców, którzy chcą upewnić się, że korzystanie z ekranów, nie wpłynie negatywnie na naukę i inne obowiązki młodych ludzi
 • rodzin, w których nie ma żadnych zasad korzystania z ekranów, albo te, które są, nadal nie działają
 • rodziców obawiających się, że ich dziecko jest na granicy uzależnienia od internetu
 • rodziców, którym brak znajomości działania tej całej technologii przeszkadza wprowadzić rozsądne zasady korzystania z ekranów, filtrów treści i programów kontroli rodzicielskiej
 • rodziców małych dzieci, przed którymi dopiero stoi zadanie wprowadzenia dzieci do cyfrowego świata i chcą to zrobić bez uszczerbku na zdrowiu i rozwoju ich dziecka. Im wcześniej się przygotujecie, tym lepiej

Jeśli choćby jedno z tych zdań pasuje do Ciebie, to znaczy, że potrzebujesz Rodzinnej Diety Cyfrowej

Przestań w końcu martwić się, że dzieci wiszą na telefonie czy komputerze cały czas. Odzyskaj rodzicielską pewność siebie w zarządzaniu czasem przed ekranami i zbuduj podstawy mądrego korzystania z technologii cyfrowej w Twoim domu.

© Copyright 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.